Hoşgeldin Ziyaretçi, Giriş Yap yada Hemen Bize Katıl
CANLI SOHBET | EKLE
| DİL:
 
FORUM
Yeni Mesajlar | Konularım | Profildeki Forumlar | Kullanıcı Ayarları | Takip Ettiklerim
Yanıt Yolla
Yerel seçim mağduru 200 kedi, 30 köpek, 2 at, 2 eşek, 1 baykuş
Toplam Görüntülenme: 1677 - Toplam Yanıtlar: 0
Apr 01 2014, 9:48 pm - yazan DELIOGLAN_07

Özel Mesaj

Marmaris'te Armutalan Belde Belediyesi kapanınca barınağın gönüllü hayvan bakıcısı Jeannie Tihirkill, 200 kedi, 30 köpek, 2 at, 2 eşek, 15 kaplumbağa, 8 tavuk, 5 tavşan, bir horoz ve bir de baykuşla baş başa kaldı


Yerel seçim mağduru 200 kedi, 30 köpek, 2 at, 2 eşek, 1 baykuş...
Muğla’nın Marmaris ilçesine bağlı Armutalan Belde Belediyesi'nin yerel seçimlerin ardından kapanması, bölgedeki sokak hayvanlarının yaşamını da etkiledi. 200 kedi ile 30 köpeğin kaldığı barınağın 6 dönümlük arazisi Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin sorumluluk alanına dahil edildi.
Marmaris'te 'Kedilerin annesi' olarak tanınan İskoç asıllı İngiliz Jeannie Thirkill, kendilerine en büyük desteği veren Armutalan Beldesi'nin kapanmasıyla birkaç gündür beslenemeyen sokak hayvanları için hayvanseverleri yardıma çağırdı.

24 yıl önce Marmaris'e yerleşen Jeannie Tihirkill gönüllü olarak çalıştığı sokak hayvanları rehabilitasyonmerkezinde yardım ve bakıma muhtaç hayvanlara kol kanat gerdi. Halen 200 kedi, 30 köpek, 2 at, 2 eşek, 15 kaplumbağa, 8 tavuk, 5 tavşan, birer tane de horoz ve baykuş ile yaşayan Thirkill, Armutalan Belde belediyesinin hayvanların bakımına sürekli destek verdiğini hatırlatarak şunları söyledi:

"Armutalan Belde Belediye Başkanı Muhammet Ünlü , hayvanları seven ve koruyan bir insandı. Senelerdir bütün sorunlarımızı anında halletti. Mart ayı başında alınan mamalar iki gün önce bitince hayvanların imdadına hayvanseverler yetişti. Belediyeden her ay 30 torba kedi ve 20 torba da köpek maması temin ediyorduk. Son mamayı birkaç gün önce hayvanlara verdim. Bu seçim yoğunluğunda gidip mama isteyemedim."

BARINAK BÜYÜKŞEHİR'E GEÇECEK


8 yılı aşkın süredir barınağa destek veren eski Armutalan Belde Belediye Başkanı CHP 'li Muhammet Ünlü de, barınağın arazisinin Muğla Büyükşehir Belediyesi'ne geçtiğini hatırlatarak şöyle konuştu: "Artık buraya Muğla Büyükşehir Belediyesi bakacak. Jeannie bizim tüzel kişiliğimiz bitmeden önce söyleseydi, kendisine ne yapar eder birkaç haftalık ek mama sağlardık. Artık belediye kalmadı ama kendi imkanlarımızla hiç değilse bu konu halledilene kadar 3-5 günlük mama sağlayacağım. Ayrıca konunun acil çözümü için Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ile de konuşacağım." 

DHA


Sınırsız mesaj, Özel mesaj, Anasayfada Vip sıralar'da
çıkmak,Özellik'li bir profil için aşağıdaki linki tıklayın.

ücretsiz Download Alexa Toolbar Nowyükleyin.

TurkSpace Site Yöneticisi
    

 

 

Yanıt Yolla

Copyright © 2007-2010 TurkSpace, Inc. All rights reserved.