Hoşgeldin Ziyaretçi, Giriş Yap yada Hemen Bize Katıl
CANLI SOHBET | EKLE
| DİL:
 
FORUM
Yeni Mesajlar | Konularım | Profildeki Forumlar | Kullanıcı Ayarları | Takip Ettiklerim
Yanıt Yolla
Türkspace üyeleri lütfen OKUYUN ve IMZALAYIN!!!
Toplam Görüntülenme: 526 - Toplam Yanıtlar: 1
Mar 23 2012, 6:21 pm - yazan DoRe

Özel Mesaj

 

 


Birkaç gün önce 16 yaşındaki Amina Filali tecavüze uğradı, dayak yedi, tecavüzcüsüyle evlenmeye zorlandı ve canına kıydı -- bu, tecavüzcüsünün ve yasanın kendisine kurduğu tuzaktan kurtarmak için bulabildiği tek yoldu. Harekete geçersek bu korkunç trajedinin başkalarının başına gelmesini engelleyebiliriz.

Madde 475 Fas ceza yasasının tecavüzcüye yargılanma ve uzun hapis cezasından paçayı sıyırabilmesi için, eğer yaşı küçükse, kurbanıyla evlenmesine olanak sağlayan madde. 2006’dan beri hükümet bunu iptal etmek ve kadına yönelik şiddeti cezai kılacak bir yasayı yürürlüğe sokacağına dair söz verdi ama bu henüz gerçekleşmedi.

Yüzlerce Faslı gösterici hakiki bir reform için sokaklara dökülmüş durumda ve Başbakan ve yasa tasarılarını hazırlayan ve sunan diğer bakanlıkların bakanlarına yoğun baskı yapıyor; bu durum uluslararası medyanıın ilgisini çekti. Baskıyı arttırırsak gerçek bir ilerleme sağlayabiliriz. Kadına yönelik şiddeti durdurmak için 475. Madde’yi iptal ederek kapsamlı bir yasanın yürürlüğe girmesini talep eden dilekçeyi imzalayın. 250,000 imzaya ulaştığımızda dilekçeyi doğrudan karar vericilere ileteceğiz.

Arkadaşlarınıza söyleyin.
-- bu, tecavüzcüsünün ve yasanın kendisine kurduğu tuzaktan kurtarmak için bulabildiği tek yoldu. Harekete geçersek bu korkunç trajedinin başkalarının başına gelmesini engelleyebiliriz.Madde 475 2006’dan beri hükümet bunu iptal etmek ve kadına yönelik şiddeti cezai kılacak bir yasayı yürürlüğe sokacağına dair söz verdi ama bu henüz gerçekleşmedi. Yüzlerce Faslı gösterici hakiki bir reform için sokaklara dökülmüş durumda ve Başbakan ve yasa tasarılarını hazırlayan ve sunan diğer bakanlıkların bakanlarına yoğun baskı yapıyor; bu durum uluslararası medyanıın ilgisini çekti. Baskıyı arttırırsak gerçek bir ilerleme sağlayabiliriz.
 
 
Hangi Sarkiyi Calsam Notalar, Do Re Mi Fa, SoL Diyorum Sana SoL, La Sesim Sende Kaldi.
Mar 23 2012, 7:25 pm - Yanıtlayan: DELIOGLAN_07

Özel Mesaj


Sınırsız mesaj, Özel mesaj, Anasayfada Vip sıralar'da
çıkmak,Özellik'li bir profil için aşağıdaki linki tıklayın.

ücretsiz Download Alexa Toolbar Nowyükleyin.

TurkSpace Site Yöneticisi
    

 

 

Yanıt Yolla

Copyright © 2007-2010 TurkSpace, Inc. All rights reserved.