Hoşgeldin Ziyaretçi, Giriş Yap yada Hemen Bize Katıl
CANLI SOHBET | EKLE
| DİL:

FORUM
Yeni Mesajlar | Konularım | Profildeki Forumlar | Kullanıcı Ayarları | Takip Ettiklerim
Yanıt Yolla
18 Mart Şehitleri Anma Gününüz Kutlu Olsun!
Toplam Görüntülenme: 1383 - Toplam Yanıtlar: 6
Mar 18 2012, 8:08 pm - yazan DELIOGLAN_07

Özel Mesaj

Sınırsız mesaj, Özel mesaj, Anasayfada Vip sıralar'da
çıkmak,Özellik'li bir profil için aşağıdaki linki tıklayın.

ücretsiz Download Alexa Toolbar Nowyükleyin.

TurkSpace Site Yöneticisi

Mar 18 2012, 9:15 pm - Yanıtlayan: DoRe

Özel Mesaj

O gun bütün ulusun tek vucut olup varini yogunu koydugu gündü. 
O gün tüm gücleri ile varini yogunu ortaya koyupda gecemeyenler, bugün cirit atiyorlar.

Kimseyle Canakkale konusunda püolemige girmek istemiyorum.
Ancak bir sey sormak istiyorum.

Mademki fabrikalarimiz kapanacaksa, Mademki limanlarimiz, bogazlarimiz, yer alti yer üstü zenginliklerimize bizden fazla onlar hak sabi olacaksa, mademki onlarin istegine göre, mahkemeler istediklerini tutuklayacaksa ......................................

Yahu biz niye Canakkalede binlerce vatan evladini topraga verdik?
Biz niye kurtulus savasi yaptik?

Nasilsa gene onlarin olacaksa, neden memleketin en has evlatlarini göz göre göre gömdük topraga?

Tek marak ettigim bu.
Hangi Sarkiyi Calsam Notalar, Do Re Mi Fa, SoL Diyorum Sana SoL, La Sesim Sende Kaldi.
Mar 20 2012, 8:37 pm - Yanıtlayan: palyacobobo

Özel Mesaj

“Biz Çanakkale’yi geçemedik, savaş üç sene uzadı ve 8,5 milyon Avrupalı öldü. Biz Çanakkale’yi geçemedik, Rusya Komünist oldu ve 30 milyon insan öldü. Ardından Rusya Çin’i Komünist yaptı. Çin Komünist olurken 50 milyon insan öldü. Biz Çanakkale’yi geçemedik, Hindistan, Pakistan ve Bangladeş güneş batmayan İngiliz İmparatorluğu’nun gücünden, Kongo Belçika’nın, Endonazya Hollanda’nın Asya ve Afrikalılar Avrupalıların gücünden ve ihtişamından şüphe eder konuma geldi.
 Churchill bu sözlerle açıklıyordu bizim Çanakkale’de yaptığımız büyük mücadelenin sonuçlarını.”
ama biliniyor ki onların tek derdi emperyalizm,bizim çanakkale aslanlarımız,kınalı kuzularımız vatanını savunmaktı...
çocuklarımıza milli şuurun anlatılabileceği en garib yerdir çanakkale...BİRLİK OLMANIN ADIDIR ÇANAKKALE.ATATÜRKÜN ÜLKÜSÜ ÇANAKKALE'DE YAZILMIŞTIR...

(dore...senin kişilik problemin var arkadaşım...tedavi ol bence.her yere saldırmak,herşeyde bir kötülük zehretmek,bir şeyi eleştirmenin karalamadan geçtiğini zan etmek,bir anma yazısında bile saygıyı yitirecek kadar insanlığınızdan çıkmak İNSAN sıfatınıza yakışıyor mu?bunu anlamanız için ne gibi bir şok olması gerekiyor çözemedim...)

Mar 20 2012, 8:46 pm - Yanıtlayan: DoRe

Özel Mesaj

İliştir:
  (dore...senin kişilik problemin var arkadaşım...tedavi ol bence.her yere saldırmak,herşeyde bir kötülük zehretmek,bir şeyi eleştirmenin karalamadan geçtiğini zan etmek,bir anma yazısında bile saygıyı yitirecek kadar insanlığınızdan çıkmak İNSAN sıfatınıza yakışıyor mu?bunu anlamanız için ne gibi bir şok olması gerekiyor çözemedim...) 

Ulen soytari, ben düsüncelerimi yazdim. Böylesi bir konunun altina kendinden bir sey bile yazamiyorsun kalmisin bana hakaret ediyorsun. 

Yazmazsan serefsizsin, yazimin hangi satirindan cikardin benim kisilik problemim oldugunu?

Fikir olarak bosssun, illa bana catip üstümden prim yapacaksin soytari. 

De gettt lenn.
Hangi Sarkiyi Calsam Notalar, Do Re Mi Fa, SoL Diyorum Sana SoL, La Sesim Sende Kaldi.
Mar 20 2012, 8:50 pm - Yanıtlayan: palyacobobo

Özel Mesaj

12 CİVAN GİBİ YİĞİTLERİMİZ afganistan'da hak için,adalet için,yıkılan umutları yeşertmek için,bozulan düzeni kurmak için,imar ve askeri eğitimlerle birlikte nice bilinmeyen,duyulmayan başarılı işler yapmış rahmeti rahmana kavuşmuşlardır.hakkımız helaldir.birgün herkes göçüp gidecektir bu dünyadan.kalan sadece hoş bir sada olsun...
afganistanın yürekli insanları elbet kurtuluş savaşında ki yardımlarını unutmadıysak,bu yiğit askerlerde boşuna ölmemişlerdir...
çanakkale gibi bir büyük savaş nice uluslara,kurtuluş savaşımız gibi örnek olmuştur...
çanakkaleyi bilmemek,anlamamak için insan sıfatımızdan yoksun olmamamız gerekir.anzakların bile saygı ve hürmetle her anma günündeki törenlerde Mustafa Kemal ATATÜRK'ün şu sözü akla getiriyor...

“Bu memleketin topraklarında kanlarını döken Ingiliz, Fransız, Avustralyalı, Yeni Zelandalı, Hintli kahramanlar!
burada, dost bir vatanın toprağındasınız. Huzur ve sükun içinde uyuyunuz. 
Sizler, Mehmetçiklerle yanyana koyun koyunasınız. 
Uzak diyarlardan evlatlarını harbe gönderen analar! Gözyaşlarınızı dindiriniz. Evlatlarınız bizim bağrımızdadır. Huzur içindedirler ve rahat uyuyacaklardır. Onlar bu topraklarda canlarını verdikten sonra, artık bizim evlatlarımız olmuşlardır.”
BU SÖZLERİN ANLAMININDA ÇANAKKALE YİĞİTLERİNİ ANMA GÜNÜNDE GÖZÜMÜZDEN BİR DAMLA BİLE YAŞ DÜŞMÜYORSA YAZIK BİZE,YAZIKLAR OLSUN BİZE...
SAYGI VE HÜRMETLER...

Mar 18 2013, 7:44 pm - Yanıtlayan: DELIOGLAN_07

Özel Mesaj

DELIOGLAN_07 yazdı:

Mar 18 2013, 7:44 pm - Yanıtlayan: DELIOGLAN_07

Özel Mesaj

Yanıt Yolla

Copyright © 2007-2010 TurkSpace, Inc. All rights reserved.