Hoşgeldin Ziyaretçi, Giriş Yap yada Hemen Bize Katıl
CANLI SOHBET | EKLE
| DİL:

FORUM
Yeni Mesajlar | Konularım | Profildeki Forumlar | Kullanıcı Ayarları | Takip Ettiklerim
Yanıt Yolla
Nerde MHP li sahte ulusalci, sahte Atatürkcü Bozkurtlar???
Toplam Görüntülenme: 1159 - Toplam Yanıtlar: 33
Mar 06 2012, 10:08 pm - yazan DoRe

Özel Mesaj

Nerde hani lafa gelince, vatansever, ülkücü, milliyetci, Atatürkcü vatan icin ölümü göze almis hazir bekleyen, MHP li bozkurtlar???????

Gene Amarikali Conileri kovma isi, Türk gencligine ihale edildi, tipki 67 den 71e kadar oldugu gibi.

Bizim Bozkurtlarin kafalari karisik, Türklügümü savunsalar, arabcilikmi oynasalar bilemiyorlar. Türk islam sentezi diye uydurukdan bir teori ortaya attilarsada, siradan sempatizanlarin bir teki bile anlamadi. ileri seviyedekilerde kacak dövüstüler, cünkü icinden cikamiyorlar.

6.ci filo eylemlerinde, azda olsa mahcup tavir takinan, sözde Atatürkcü gecinen Mhp li  yavrukurtlara bir firsat cikti ama, gene efendilerine ses cikaramayacaklar.

BAKIN GÖRÜN SAHTE VATANSEVERLER, BAGIMSIZLIK UGRUNA YENIDEN IDAM SEPHASINA CIKMAYA HAZIRLANAN

DENIZ GEZMIS Leri.

Hangi Sarkiyi Calsam Notalar, Do Re Mi Fa, SoL Diyorum Sana SoL, La Sesim Sende Kaldi.
Mar 07 2012, 12:04 am - Yanıtlayan: burak40

Özel Mesaj

Dore  arkadas'o kalabaligin icinde seni de goremiyoruz...

Sen  bu eylemde yer aldinmi? YOksa sende mi cesaret edemedin sucladigin kisiler gibi IDAM SEHPASINA CIKMAYA....

Bodrumda;Iskenderunda ve nerede olduysa bu eylemleri bende destekledim ve alkisladim.Ama orda degildim;aynen senin gibi..Senin bu MHP vatansever ulusalci yada neyse iste kisaca MILLIYETCI dedigimiz kesime olan dusmanligin nereden geliyor;bu kadar aleni hakaret iceren sozler yazmanin amacini aciklasana...Milliyetcilikten ne anliyorsun;bana da anlat merak ettim.

Kendi dunya gorusun neyse onu savun;yucelt anlarim ama karsi goruse niye hakaret?

Soyleyecek fazla lafi olmayanlar yada kendi inancini yeterince savunacak kapasitede olmayanlar bu jargonu kullanir diye bilirim ben.

Eger amacin sana gore yalnis dusunen insanlari uyandirmak ise bu tarzin cok yalnis;yok kin ve nefretini kusmak ise KOLAY GELSIN ....

Mar 07 2012, 2:46 am - Yanıtlayan: burak40

Özel Mesaj

Bak hangi sarki calarsa sol diyen arkadas,once kendi sol ideolojinin bazi yonlerini de iyi bil:

Hasan cemal in KIMSE KIZMASIN KENDIMI YAZDIM isimli ozelestiri dolu kitabini okudun mu
hani 1967-1971 yillari var ya senin ornek verdigin;o yillarin hizli devrimcisi;dergilerinin adida DEVRIM;Dogan Avcioglu falan;bildigini varsayalim.Bak neler anlatir orada Hasan Cemal :

Hasan Cemal mazide dolaştırmaya devam eder; 1969`u, 1970`i, 1971`i hatırlar. Mesleğini "devrimci" diye tarif ettiği i darbeci ya da cuntacı yıllarını... Gözünün önünden kimler geçmez ki; Doğan Avcıoğlu, İlhan Selçuk, İlhami Soysal, Uğur Mumcu, Cemal Madanoğlu Paşa ve daha nice general ve askerler&

O tarihlerde `darbe`nin peşinde ve özellikle Ankara`da askerle `organize işler`in içindelerdir.

Bazı devrimci gençler sağda solda bomba patlatarak asker için darbe ortamı oluşturuyordur.

Başbakan Demirel`le hükümetini ve `faşizm`i protesto ederek Ankara`da Tandoğan Meydanı`na yürüyenler, aslında neye alet olarak yürüdüklerini bilmiyorlardır...

Dergilerinin adı Devrim`di. Doğan Avcıoğlu yönetiyordu. İki hedefleri vardı: Biri Demirel, öteki Ecevit. İkisi de umut olmaktan çıkarılmalı, ikisi de siyaseten yıkılmalı, inandırıcılıkları beş paralık edilmeliydi. Onlara göre AP lideri ve Başbakan Demirel, `Amerikan emperyalizmi`nin uşağı idi. Ecevit ise çok partili demokrasiye sahip çıkan bir `romantik`ti. Demirel`e alternatif oluşturduğu için de demokrasiye umut bağlanmasına neden oluyordu.

O günleri hatırlayan Hasan Cemal diyor ki: Oysa, demokrasi bize yaramazdı. Halk cahildi! Bizde seçim sandığından hep Menderes, Demirel gibi emperyalizmin işbirlikçileri, bir de `şeriatçı gericiler` çıkıyordu. Ne mi yapmak lazımdı? Önce askeri bir darbeyle parlamentonun ve partilerin kapısına kilit vurulacaktı. Ve Moskova`da pişirilen `kapitalist olmayan yol`dan devletçi bir düzene doğru yol alacaktı Türkiye... Devrim dergisinde, bir yandan demokrasinin bizim gibi ülkelere neden yaramadığını anlatıyor, Irak`ta Saddam Hüseyin`i, Suriye`de Hafız Esad`ı, Libya`da Kaddafi`yi, Sudan`da General Nimeyri`yi ya da Mısır`da Nasır`ı sahneye çıkaran Batı karşıtı, Baasçı, otoriter rejimlerin propagandasını yapıyorduk. Her şey darbe içindi!"

Plan istedikleri gibi yürümez, 9 Mart değil 12 Mart kazanır. 1971 askeri darbesi demokratik hak ve özgürlüklerin canını okur, Deniz Gezmiş`ler idam sehpasına çıkarır, İlhan Selçukları Ziverbey Köşkü`de işkenceye alırlar.

Birde bu adi gecen kitapta; cok ayrintili bir sekilde ; silahlarini temizleyen solcu genclerin yanlislikla bir arkadaslarini oldurduklerini ve bu olayi da karsit gorusluler  yapmistir diyerek buyuk bir provokasyon yaptiklarini anlatir.

Turkiye de emperyalist gucler tarafindan kullanilmamis ideolojik hareket yoktur.

Eline silah alip ta ben melegim demek dogru degildir.(her iki taraf icinde gecerlidir)

Igneyi kendine batirmadan;cuvaldizi baskasina batirmak hic dogru degildir....

Bunlari yazmamin tek sebebi senin kin;nefret ve hakaret dolu forum yazindir...

Yoksa gecmisi tartisarak su dogruydu bu yanlisti gibi bir saptama yada birilerini savunmak degil.

Mar 07 2012, 10:49 pm - Yanıtlayan: DoRe

Özel Mesaj

Kimse kizmiyor zaten kendisinin ne mal oldugunu, 71 den beri ATATÜRKcülükden uzaklasip tamamen düzenin carkina canak tutan  köse yazari oldugunu bilmeyen görmeyen kimse yokki. Ona neden kizsinlar?

Bir zamanlar solcuydu! Burasi dogru.

Fakat bilinmesi gereken bir sey vardi. Solculuk bedel ister. Hasan cemal, düsüncelerini, idiallerini savunacak cürete ve özveriye sahip olamayan her korkak gibi,  bedeller ve hayeller ikilemini yasamaya  baslayinca, yavas yavas bir zamanlar savundugu Kemalist düsünceden siyrilip tekelci sermayeye kendini pazarladi.

Hasan Cemal bedel ödemek yerine, 12 mart  ile birlikde  yolunu ayirdi.

Sayin Burak,

Ben Türkiyede degilim, sizde katilamamissiniz eyleme.  Siz beni gene yanlis anladiniz.

Ben orda Mhp li genclerin olabileceginide düsündüm ama sizin anlayamadiniz nokta surasi.

Neden milliyetciler orda kendi isimleri ile yok?

Sen, ben, O, orda varmis yokmus önemli degil. 

Lafa gelince, Amerikaya kafa tutup, basimiza gecirilen CUVAL i propoganda malzemesi yapip meydanlarda caka satacaksin, sonra Amerikan gemileri limanlarimiza yanasinca Tvlerden izleyeceksin, sesin cikmayacak.

Bos verin tek tek kisilerin bireysel dönekliklerini.

Hangi Sarkiyi Calsam Notalar, Do Re Mi Fa, SoL Diyorum Sana SoL, La Sesim Sende Kaldi.
Mar 07 2012, 11:39 pm - Yanıtlayan: DELIOGLAN_07

Özel Mesaj

Açılan konuları yakından takip ediyorum fakat fazla yorum yapamamanın acısını çekiyorum etik açıdan bu böyle olmak zorunda.değerli paylaşımlarınız ve yorumlarınız için tşk.ederim.paylaşımcı ve bilgilendirici öğretici seviyeli konular ve yorumlarınızızın devamını diler saygılar sunarım.

Ne mutlu TÜRK'ÜM diyene.

Tam bağımsız TÜRKİYE............

Admin.

Sınırsız mesaj, Özel mesaj, Anasayfada Vip sıralar'da
çıkmak,Özellik'li bir profil için aşağıdaki linki tıklayın.

ücretsiz Download Alexa Toolbar Nowyükleyin.

TurkSpace Site Yöneticisi

Mar 08 2012, 1:08 am - Yanıtlayan: burak40

Özel Mesaj

Anlamadigim su;bu sitede her yere yazmam serbestti sadece forum disinda son 1 saat icinde;neyse o da  acildi simdi.

Once sunu belirtiyim,ben bana hakaret edildigi icin degil inanclarima hakaret eden bir usluptan dolayi tepki verdim.Benim inancimi tabi ki elestirebilir ve yanlis oldugunu soyleyebilirler..Ama uslup soyleme tarzi boyle sover gibi olursa ben bunu kabul edemem.

Lutfen yazdiklarimizin nereye dokundugunu dusunerek yazalim;kimine gore dogru olan kimine gore yanlistir.

Devlet Bahceli yi bende elestiren biriyim ama yigidi oldur hakkini yeme demisler;bu camiayi sokaklardan eylemlerden gosterilerden uzak tutuyorsa (secim calismalari disinda hic bir eylemi yok;Erciyes kurultayini bile iptal etti)bir bildigi var demek.

En son yapilan mitingde (Hocali) Taksimde ki provokasyonlari hep beraber izledik..

Kendi kontrolleri altinda olmayan bir yerde bile gunah kecisi ilan edildiler....

Bu memlekette Kurt-Turk ayrismasi yasanmiyorsa hala;bilene ki bu adamin; ki bende fazla begenmiyorum kendisini ; akilli tutumu yuzundendir.

Hani niye meydanlarda yok bunlar demistin ya;iste bu yuzden.Provokasyona gelmemek;eskisi gibi kardesi kardese kirdirmamak icin.

NOT:Bu arada foruma yazdigim nickinle ilgili mesaji sildim;ricam sudur ki lutfen yazdiklarimiza dikkat edelim insan kalbi kirmak kadar kotu bir sey olmasa gerek derim.
Mar 08 2012, 1:22 am - Yanıtlayan: burak40

Özel Mesaj

DELIOGLAN_07 yazdı:

Açılan konuları yakından takip ediyorum fakat fazla yorum yapamamanın acısını çekiyorum etik açıdan bu böyle olmak zorunda.değerli paylaşımlarınız ve yorumlarınız için tşk.ederim.paylaşımcı ve bilgilendirici öğretici seviyeli konular ve yorumlarınızızın devamını diler saygılar sunarım.

Ne mutlu TÜRK'ÜM diyene.

Tam bağımsız TÜRKİYE............

Admin.

Kimse baskasinin inancina hakaret eden seyler yazmamali diyorsa evet dogru dersin ama taraf tutarsanda ayip edersin 
Mar 08 2012, 1:47 am - Yanıtlayan: DoRe

Özel Mesaj

burak40 yazdı:
Anlamadigim su;bu sitede her yere yazmam serbestti sadece forum disinda son 1 saat icinde;neyse o da  acildi simdi.

Once sunu belirtiyim,ben bana hakaret edildigi icin degil inanclarima hakaret eden bir usluptan dolayi tepki verdim.Benim inancimi tabi ki elestirebilir ve yanlis oldugunu soyleyebilirler..Ama uslup soyleme tarzi boyle sover gibi olursa ben bunu kabul edemem.

Lutfen yazdiklarimizin nereye dokundugunu dusunerek yazalim;kimine gore dogru olan kimine gore yanlistir.

Devlet Bahceli yi bende elestiren biriyim ama yigidi oldur hakkini yeme demisler;bu camiayi sokaklardan eylemlerden gosterilerden uzak tutuyorsa (secim calismalari disinda hic bir eylemi yok;Erciyes kurultayini bile iptal etti)bir bildigi var demek.

En son yapilan mitingde (Hocali) Taksimde ki provokasyonlari hep beraber izledik..

Kendi kontrolleri altinda olmayan bir yerde bile gunah kecisi ilan edildiler....

Bu memlekette Kurt-Turk ayrismasi yasanmiyorsa hala;bilene ki bu adamin; ki bende fazla begenmiyorum kendisini ; akilli tutumu yuzundendir.

Hani niye meydanlarda yok bunlar demistin ya;iste bu yuzden.Provokasyona gelmemek;eskisi gibi kardesi kardese kirdirmamak icin.

NOT:Bu arada foruma yazdigim nickinle ilgili mesaji sildim;ricam sudur ki lutfen yazdiklarimiza dikkat edelim insan kalbi kirmak kadar kotu bir sey olmasa gerek derim.

Lütfen yazdiklarimizi silmeyelim. Biz burda sahsi düsmanlik yapmak icin tartismiyoruz, bildiklerimizi paylasip, bilmediklerimizi ögreniyoruz.

Uzakdan bakinca sanki inanclariniza hakaret etmisim gibi geliyor olabilir, ama bir önceki mesajimda yazmistim, burda ateistin sahtekari icinde tepkimi gösterdim.

Yani bir insan hem düsüncelerini fikirlerini her paltforumda dile getirecek, sonra gerektigi zaman sessizce susup seyirci olacaksa ben bunu kabul etmem. samimiyet bulmam .....

Devlet Bahcelinin bazi olumlu tavirlarini takdir ediyorum. Sokak serserilerinin elinden ülükücülügü aldi kurtardi, bu az bir basari degil.

Fakat Devlet Bahcelide gecmisin özelestirisini vermeden, Atatürkclüge soyundu. Buda eksi puan olarak hanesinde hala yazili duruyor.

Alparslan Türkes ile Bahcelinin miliyetcilik cizgileri cok farkli. hatta dünyadaki tüm asiri milliyetci partilerin liderlerinden cok farkli bir cizgide Bahcelinin cizgisi.

Sehit cenazelerinde bagimsiz Türkiye diyen Milliyetcilerin, bagimsizligimizi tehdit edenlere karsi suskun davranmasi pek normal görünmüyor.

TGB ile veya TGB den ayri olarak, ayni saflarda gösteriler yapmasi, kardes kavgasina neden olmaz, aksine kardesligi pekistirir diye düsünüyorum.

Birde gene dikkatimi cekiyor. Nerde ne zaman emperyalizme karsi bir protesto olsa altindan solcular cikiyor.

Kusura bakmayin ben Mhp yi samimi bulmuyorum. bagimsizlikci bir karektere sahip degiller. (siyasi görüs olarak samimi degiller. Tabiki iclerinde gercekden vatansever yurtsever insanlar var)

Mar 08 2012, 2:04 am - Yanıtlayan: burak40

Özel Mesaj

Boyle usluptaki bir elestiriyi alkislar ve dikkate alirim;onemli olan paylasimlarimizda karsimizdaki insanin dikkatini cekmek olmali;evet samimiyet dediginiz nokta bende aynen katilirim ve sadece mhp icin degil su anda siyasi arenadaki her parti icin...

Hani demisler ya koyun can derdinde kasap et derdinde....

Vatandas can derdinde siyasiler oy pesinde ye donustu bu durum.

Birde benim forumlara ulasmam yazmam bu sitede engellenmeseydi kisa bir sureligine de olsa daha memnun olurdum.

Yonetici olmak taraf tutmamak gerektirir;bir polemik varsa iki kisi arasindadir ve ceza verilecekse ya ikisinede verilmeli yada ... takdir sizin....

Adalet insanlarin en deger verdigi seydir.....

Adaletin olmadigi yerde olmak bana cok da dogru gelmiyor aslinda neyse biraz bekliyelim mutevelli heyetinin kararini.......
Mar 09 2012, 12:34 pm - Yanıtlayan: selamlarla

Özel Mesaj

Burak  kardeşim,DoReni  burada  cevapladıktan  sonra  onun  aleyhine  hakaret  dolu konu  açan  sendin, görmediğimi  sanma!  Onun  adını vererek  şunları yazmıştın: kendi profilinde  "başkaları gibi düşünmeyen aşağılık  insanlar" kelimesini kullanan DoRe şimdi adını değiştirip öyle koymalı!!!   Evet, bunları sen yazdın 7 Mart gecenin  bir aleminde, peki sen niye yazdıklarına sorumluluğu  kabul etmiyorsun, neden  sildin, sözüne sahip çıksaydın ya, milletci kardeş?! Ayrıca  DoRenin gerçek  milletcilerle ilgili söyledikleri yanlış olsaydı Türkiyeniz çoktan dünyanın önde giden devletlerinden biri olurdu!

VAR MI BANA YAN BAKAN?!
Mar 11 2012, 1:10 am - Yanıtlayan: gakkos2323

Özel Mesaj

Burak arkadaşım,şimdi benim anlamakta zorluk çektiğim bir konu var.Paylaşım sahibi Dore bey,yorum size ait,peki bu iki kişilik konuşmaya neden 3.tekil şahıs olmak için selamlarla denen maydanos dibini yerden yere neden vuruyor!Bunlar muhteşem 3'lüler ekibi!

Bu savunuculuk ve avukatlığın perde arkasında neler var!

selamlarla yazdı:

Burak  kardeşim,DoReni  burada  cevapladıktan  sonra  onun  aleyhine  hakaret  dolu konu  açan  sendin, görmediğimi  sanma!  Onun  adını vererek  şunları yazmıştın: kendi profilinde  "başkaları gibi düşünmeyen aşağılık  insanlar" kelimesini kullanan DoRe şimdi adını değiştirip öyle koymalı!!!   Evet, bunları sen yazdın 7 Mart gecenin  bir aleminde, peki sen niye yazdıklarına sorumluluğu  kabul etmiyorsun, neden  sildin, sözüne sahip çıksaydın ya, milletci kardeş?! Ayrıca  DoRenin gerçek  milletcilerle ilgili söyledikleri yanlış olsaydı Türkiyeniz çoktan dünyanın önde giden devletlerinden biri olurdu!

NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE!
Yanıt Yolla

Copyright © 2007-2010 TurkSpace, Inc. All rights reserved.