Hoşgeldin Ziyaretçi, Giriş Yap yada Hemen Bize Katıl
CANLI SOHBET | EKLE
| DİL:

FORUM
Yeni Mesajlar | Konularım | Profildeki Forumlar | Kullanıcı Ayarları | Takip Ettiklerim
Yanıt Yolla
BÖYLEMİ OLACAKTI AŞKIMIZIN SONU / sevipde kavuşamayanlar anlatsın
Toplam Görüntülenme: 1084 - Toplam Yanıtlar: 4
Oct 22 2011, 5:59 pm - yazan PaRGaLI

Özel Mesaj

Yoksun son bir aydır, arayıp sormuyorsun, beni  nerede bulacağını da biliyorsun aslında, iş bulma ayaklarına komşunun internetine dadanmıştımya,  yetiştirdi değilmi evin en küçük oğlu, bütün mahalle duydu türkspace de fink attığımı, neyse vardır bundada bir hayır,gelirsen eğer beklerim yinede, haber ver ama kurdun kuşun arasında yapayalnızım. “Çık gel yıkıntıların ardından, sür atlarını üzerime” diye birşiir geldi şu an aklıma, sen ciddiye alma bu son dediğimi, o iri gövdenle üzerime doğru seyirttiğini düşündümde bir an için, dehşete kapıldım.

Sabah anneni gördüm yine sokakta,kadın benimi takip ediyor diye huylanmaya başladım iyice, ne vakit çıksam dışarı şakkadanak karşımda, son günlerdede bıyık altından sinsi sinsi gülmesi yokmu, vallahi asabım bozuluyor, kızacaksın şimdi bu bıyık lafına biliyorum,öyle ama, bir ceket atsa omuzlarına, başınada bir kasket, tıpkı kasımpaşalı tayyara benzeyecek, hele yan yan yürümüyormu deli oluyorum vallaha, işe zoratıyorum kendimi.

İşlerde yavan şu sıra, havalar yağmurladı ya pek çıkmıyor inşaat işleri, geçenlerde ne oldu bak, seni düşünüyordum yine, mütemadiyen bana “kazma” deyişin geldi aklıma, toprak yığınının üzerine yaslamışım kazmayı muhabbetle bakıyorum uzaktan , amele arkadaşların sesleriyle geldim kendime “ne o oğlum hastamısın” diye sordular manalı manalı, yok yaa dedim “yastayım”, “iyi o zaman, akşam parlatırız”dediler, sen kaybolduğundan beri parlatıyoruz yani, deniz fenerine döndüm anlayacağın.

Ne çektiysem şu hayatta hep dilimden çektim, gene söyledim bak ulu orta içtiğimi “zıkkımın pekini iç” diye bağırışların hep çınlıyor kulaklarımda, içmeyipte ne yapcem, çekilir değil sensiz bu hayat, anca zuhal arağıyla sarhoş olup unutuyorum biraz kendimi, zuhal dedimde o karı geliverdi yine bak aklıma !!! hayy dilime eşşek arısı… töbe töbeee….

Tanıdığın birkaç kişiye haber bıraktım, dönsün basacam nikahı diye, haberin oldumu acaba. Biliyorum, son onbeş yıldır çok duydun benden bu lafı, bu kez son ama, dön kuşum yuvana, yok yok tosunum lafına bayılırdın sen, dön tosunum yuvana.

Sevgiyle hasretle yolunu gözleyen, pargalı Bahtiyar, yani senin kazman.

hiçbirşey karanlık bir odada, siyah bir kedi aramak kadar zor değildir..hele de odada siyah bir kedi yoksa !!
Oct 22 2011, 8:43 pm - Yanıtlayan: gullusah

Özel Mesaj

ÖNEMLI OLAM ILISKI DURUMUNU DEGIL HAYATINI DEGISTIRECEK BIRINI BULMAKTIR
kucuk iskender.,,

Aslinda gulu seven dikenine katlanir yazima ekledim ben bu sözu ama cikmadi orada teknik arizadan dolayi herhalde..bu sözu duydugumdan beri aklimda ..gunun anlam ve önemini vurgulayan bir cumle belkide bu,,, Bence buraya daha cok yakisti,,
sizin sevipte kavusamayan 15 yil suren askinizda ilgincmis..defalarca kavusulup ayrilinmis vede artik coktan bir sonuca ermesi gerekirken kaderine birakilmas sevdaniz yurek parcaliyor,,gözyaslarimi zor tutuyorum en acikli konuda bile gulunecek bir sey bulmak mizah duygusu yuksek insanlara bagislanmis bir hediyedir belkide..
daha cok kavusur daha cok ayrilir bu son seni alacagim diye daha cok söz veririsiniz gibi Geliyor bana
Teselliyi bulmussuzda,,
konuyu kendime döndurup sevipte kavusamayan biri olarak benimse derdimi sarkilar anlatsin
doksan dokuz yarem var bir yarede sen acma
yada
bana yine hicran bana yine hasret var yine bana esmer gunler dustu eyvah,
ISTE AH AH VAH VAH VE EYVAH larla gecip giden degerini bilmedigin hayat...

“Aklın güzelliği dil, dilin güzelliği sözdür..İnsanın güzelliği yüz, yüzün güzelliği gözdür
Oct 22 2011, 9:05 pm - Yanıtlayan: PaRGaLI

Özel Mesaj

gullusah yazdı:
kucuk iskender.,,

Aslinda gulu seven dikenine katlanir yazima ekledim ben bu sözu ama cikmadi orada teknik arizadan dolayi herhalde..bu sözu duydugumdan beri aklimda ..gunun anlam ve önemini vurgulayan bir cumle belkide bu,,, Bence buraya daha cok yakisti,,
sizin sevipte kavusamayan 15 yil suren askinizda ilgincmis..defalarca kavusulup ayrilinmis vede artik coktan bir sonuca ermesi gerekirken kaderine birakilmas sevdaniz yurek parcaliyor,,gözyaslarimi zor tutuyorum en acikli konuda bile gulunecek bir sey bulmak mizah duygusu yuksek insanlara bagislanmis bir hediyedir belkide..
daha cok kavusur daha cok ayrilir bu son seni alacagim diye daha cok söz veririsiniz gibi Geliyor bana
Teselliyi bulmussuzda,,
konuyu kendime döndurup sevipte kavusamayan biri olarak benimse derdimi sarkilar anlatsin
yada

ne ilginç bir duygu çakışması, aslında ben forum konusunu aşk ve ayrılık olarak belirleyip, soruyuda aşk acısıyla sizi ağlatan şarkılar olarak bağlayacaktım. olmadı her nedense ve çoktan geçti at üsküdara.
olay mizahi bir dille anlatılıyorsada ortalık yerde duruyor çekilen acı. aşk veya ayrılığın her sosyal katmanda algılanışı,yaşanışı veya ifadesi farklı olmakla birlikte özü hep aynı bence, kimisi tırtılım diye seviyor, kimisi kelebeğim diye.

başlangıcı siz yaptınız bende devam ettireyim yüreğimi dağlayan bir şarkıyla;
"tatlı dillim güler yüzlüm / ey ceylan gözlüm / göğnüm hep seni arıyor / neredesin sen" teşekkürler
hiçbirşey karanlık bir odada, siyah bir kedi aramak kadar zor değildir..hele de odada siyah bir kedi yoksa !!
Oct 22 2011, 9:30 pm - Yanıtlayan: gullusah

Özel Mesaj

PaRGaLI yazdı:

gullusah yazdı:
kucuk iskender.,,

Teselliyi bulmussuzda,,
yada

ne ilginç bir duygu çakışması, aslında ben forum konusunu aşk ve ayrılık olarak belirleyip, soruyuda aşk acısıyla sizi ağlatan şarkılar olarak bağlayacaktım. olmadı her nedense ve çoktan geçti at üsküdara.
olay mizahi bir dille anlatılıyorsada ortalık yerde duruyor çekilen acı. aşk veya ayrılığın her sosyal katmanda algılanışı,yaşanışı veya ifadesi farklı olmakla birlikte özü hep aynı bence, kimisi tırtılım diye seviyor, kimisi kelebeğim diye.

"tatlı dillim güler yüzlüm / ey ceylan gözlüm / göğnüm hep seni arıyor / neredesin sen" teşekkürler
rica ederim,,
benimde gögnum volkan gibi ,,kayniyor kayniyorda yaniyor yaniyorda hic sesini cikarmiyor patlamasini yapmiyor.kan kusuyor ama kizilcik serbeti ictim diyor,,bu konuyu bir ay önce acsan neler neler yazardim karacaoglani bile sasirtacak kivamda, kendime hayran birakacak yaniklikta yazardim,,,
ama simdi bir turlu patlamayan volkanim yada afyonum bir suskunluk bir durgunluk devrine girip kösesine cekilip inzivayi tercih ettiginde yeteri kadar konuya katilamiyacagim,,
ben nedense son yas donemimde(hatirladihim kadari ile) azerice sarkilar dinledim,,HAHAHAH
Apardin apardin hara apardin/perisan bin gonlu hara apardin???
yada
ay saci burma/uzakta duirma gel ay sevdigim boynunu burma
vede
BU GALA TASLI GALA CINGILLI TASLI GALA KORKIREM YAR GELMEYE GÖZLERIM YASLI GALA..

ama simdi her sey tarih ...gul bahcesi tam tarumar vede artik geride biraktigim anilar,,,
ben yururum yane yane ask boyadi beni kane 
ne deliyim ne divane 
gel gör beni ask neyledi
DEMIYORUM .........

“Aklın güzelliği dil, dilin güzelliği sözdür..İnsanın güzelliği yüz, yüzün güzelliği gözdür
Oct 24 2011, 9:06 pm - Yanıtlayan: PaRGaLI

Özel Mesaj

gullusah yazdı:

PaRGaLI yazdı:

gullusah yazdı:
kucuk iskender.,,

Teselliyi bulmussuzda,,
yada

rica ederim,,
benimde gögnum volkan gibi ,,kayniyor kayniyorda yaniyor yaniyorda hic sesini cikarmiyor patlamasini yapmiyor.kan kusuyor ama kizilcik serbeti ictim diyor,,bu konuyu bir ay önce acsan neler neler yazardim karacaoglani bile sasirtacak kivamda, kendime hayran birakacak yaniklikta yazardim,,,
ama simdi bir turlu patlamayan volkanim yada afyonum bir suskunluk bir durgunluk devrine girip kösesine cekilip inzivayi tercih ettiginde yeteri kadar konuya katilamiyacagim,,
ben nedense son yas donemimde(hatirladihim kadari ile) azerice sarkilar dinledim,,HAHAHAH
Apardin apardin hara apardin/perisan bin gonlu hara apardin???
yada
ay saci burma/uzakta duirma gel ay sevdigim boynunu burma
vede
BU GALA TASLI GALA CINGILLI TASLI GALA KORKIREM YAR GELMEYE GÖZLERIM YASLI GALA..

ama simdi her sey tarih ...gul bahcesi tam tarumar vede artik geride biraktigim anilar,,,
ben yururum yane yane ask boyadi beni kane 
ne deliyim ne divane 
gel gör beni ask neyledi
DEMIYORUM .........

demekki yanlış zamanda açmışım bu forumu, bilemiyor tabi insan. ben on yaşından itibaren mütemadiyen aşık olup bir şekilde acı çekenlerdenim. lafa ben diye başlamam şu an burda yazmamla alakalı, insanların nerdeyse tamamı benzer süreçten geçiyor, önemli olan bunu sesli olarak söyleyebilmek. forumdaki ayrılığı kurgularken en alt perdeden çalmak istedim, aşk acısı toplumun alt katmanlarına indikçe (eğitim seviyesi, alt gelir gurupları) yaşanılan acının ölçeği yükseliyor. burada benim yaptığım en temel hata, forum konusuna verilecek cevabların ana hattını çizmeye çalışmam. hiç kimseden böyle bir yöneliş beklemek doğru değildi. forum başlığını yazdıktan sonra kendi cevabım olarak şunu yazabilirdim örneğin "sevdim ama sonu yoktu". veya çeşitli ikonlarlada çoğaltılabilirdi katılım, yani insanları daha fazla konunun içine dahil etmek.
"son yas dönemim", bu lafı duyunca birden çok yas dönemi gibi algı oluşuyor. kara yoluyla eskişehirden bursaya giderken bozüyük ilçesinden hemen sonra "mezit" çayını görürüsünüz. sonra mezit2 görürsünüz, sonra mezit3...4-5-6-7 böyle sürüp gider yol en son mezit 9 gördüğünüzde arabayı bir kenara çekip nasıl bir mezit çayıymış bu deyip meraklanıp bakarsınız. mezit denilen çay, içinde ördeklerin,kazların felan yüzdüğü, en fazla diz hizası derinliğinde ve hepi topu 8-9 metre genişliğinde nazlı bir dere. çok rahat yürüyerek bir kıyısından karşıya geçilebilir yani. diyeceğim o ki, yas dönemlerininde kendine has bir yaşanılası halleri vardır, dilerim tekrar eski sevgi ve sevinçlerinize kavuşursunuz. dereyi o kadar büyütmeyin gözünüzde, aşağıya inip baktığınızda karşıya geçilemeyecek kadar derin olmadığını göreceksiniz. selametle
Yanıt Yolla

Copyright © 2007-2010 TurkSpace, Inc. All rights reserved.