Hoşgeldin Ziyaretçi, Giriş Yap yada Hemen Bize Katıl
CANLI SOHBET | EKLE
| DİL:
 
FORUM
Yeni Mesajlar | Konularım | Profildeki Forumlar | Kullanıcı Ayarları | Takip Ettiklerim
Yanıt Yolla
May 09 2011, 9:43 pm - Yanıtlayan: teklik

Özel Mesaj

[quote="gullusah"] Erkekler bence az ve öz konusmaya calisiyor..
Aynasi istir kisinin lafa bakilmaz
Agir ol molla desinler diye ugrasiyorlar.
Sen konussan KADIN DIRDIRI
Sen konussan KAFA UTULEME
Sen konussan SACI UZUN AKLI KISA,HADI SIMDI UGRASMA ELININ HAMURU ILE
deyip susturuyorlar.
Tabiki sen konusulmaya,anlasilmaya,dinlenilmeye muhtacsin ama iste karsida umut yok.
Erkeklerin neden cok konusmadiklarini biliyorum.ama bunu anlatmaktansa konunun cevresinde dolasmak daha eglenceli)))
Bir seyin ya bilimsel sebebini bileceksin yada öyle geveleyip duracaksin
BIR SARTLA! KARSIMDAKI KADIN EVRENDEN ANLARSA ANLATIRDIM!
Jun 03 2011, 1:19 pm - Yanıtlayan: gullusah

Özel Mesaj

kadın: 
bugün üç yıl bitti. onun karşısına gelinlikle çıktığım günkü kadar mutluyum. tanrım, onu ne kadar seviyorum. mükemmel bir erkek, cazibeli, yakışıklı, anlayışlı,sevecen, her şey var. bugün cumartesi, bıraktım arkadaşlarıyla eğlensin. en sevdiği yemek olan pastırmalı kurufasulye ile pilav yapıyorum. pişti, demleniyor. banyo yaptım, en sevdiği kıyafeti giydim. yemekten sonra, şöminenin karşısına bir şişe kırmızı şarapla uzanacağız.. eve geldi sonunda. beni öpüşü biraz soğuktu, aklı başka yerde sanki. aman tanrım, yoksa? tüm cilvelerime rağmen, bana yanaşmadı. arkadaşlarıyla ne yaptığını sordum, ağzında bir şeyler geveledi. yemekte biraz keyfi yerine gelir gibi oldu, ama hala dalgın, hala uzak, hala kabuğuna çekilmiş. herhalde ötekini düşünüyor. benden genç mi acaba? işyerindeki sarışın pazarlama temsilcisi olmasın?
şöminenin karşısında şarabımızı yudumlarken, artık dayanamadım "neyin var?" diye sordum. gülümsedi, zoraki bir gülümseme, acı dolu, uzaklık dolu.. "yok birşeyim" diye geçiştirdi. o gürül gürül yanan aşkın bu kadar çabuk biteceğine inanamıyorum, daha dün bana ebediyete kadar benimle olmak istediğini söylüyordu. bugün aramızda iletişim kopukluğu başladı bile. belki de kilo alıyorum. çok mu vır vır yapıyorum? elini tuttum. elimi okşadı, ama eller hissiz, parmak uçları soğuk...stepe başlasam? çocuk istesem?
yalan, yalan, yalan. kendimi kandırmaktan başka bir şey değil bunlar. 
bitti...bittti...bitti. tanrım, ölmek istiyorum. kendimi son kez onun kollarına attım. ağlaya ağlaya uykuya dalmışım.
erkek:
 öf be, cimbomdan haybeye 2 yedik.. ama, kurufasülye güzeldi

“Aklın güzelliği dil, dilin güzelliği sözdür..İnsanın güzelliği yüz, yüzün güzelliği gözdür
Jun 04 2011, 9:03 pm - Yanıtlayan: alarga

Özel Mesaj

bence olayın kökeni ilk çağlara dayanıyor, erkekler avcı bu yıllarda, tencere kaynasın diye mağarada yani. eee av bu boru değil, elinde bi değnekle onca yırtıcı hayvan, mamut, öküz felan avlamaya gidiyon, işin ucunda ava giderken avlanmak da var, haliyle bir sessizlik, bir konuşmamazlık ve bir mülayimlik hasıl oluyor, sonrasında bu ruh hali bu günlere dek süre geliyor. diyeceksiniz ki "o günlerde av ve avcılık gereği konuşmuyordu erkekler peki ya şimdi". şöyle oldu kanımca sonrası, ota böceğe saatlerce konuşan kadın haliyle bu konuştuklarını hatırlama anlamında da bir hafıza geliştirdi ki kısaca biz ona "fil hafızası" diyoruz. erkek ne kadar fazla konuşursa o kadar açık vereceğini,vereceği bu açıkların kırkyıl süre ile başına kakılacağını bildiğinde bi köşeye cekilip mahsunlaşmış oldu. kadına yönelik şiddetin kaynağıda kadındaki bu sürekli konuşma halidir diye düşünüyorum. yani en basit olayda sorunun büyütülerek onlarca yıl öncesinde konuşulanların harfiyen ortalığa dökülmesi ciddi olarak erkekleri korkutmuştur, kadının bu mütemadiyen konuşmasıyla baş edemeyen erkek var olan son kristalleri ve hatta balataları sıyırıp, Allah ne verdiyse girişiyo kadına. fekat bu girişme sonrası evde oluşan huzur ve mutluluk ortamını hala anlayabilmiş değilim, nasıl oluyorda kavgada büyümesi gereken huzursuzluk büyümeyerek en azından bir süreliğine yerini huzur ve mutluluğa bırakıyor. ilginç...
Jun 05 2011, 9:40 pm - Yanıtlayan: alarga

Özel Mesaj

evet kuru fasulye güzeldi
bir de cacık olsaydı yanına diye söylendim, uzun uzun baktı yüzüme,  başını iki yana sallayarak "neyse,cacık bile olmaz senden, kalk bir kilo hıyar alda gel bari" dedi...

Apr 04 2012, 9:44 pm - Yanıtlayan: hewalist

Özel Mesaj

Arkadaşlarınızla bir restauranta gidiyorsunuz ve herhangi bir masaya oturuyorsunuz. Karşı masanızda bir çift oturmuş yemek yiyorlar. Aralarında öyle bir sohbet var ki, erkek sürekli bir şeyler anlatmaya çalışıyor. Kadın sigarasını çıkarıyor ve erkek bir hışımla kadının sigarasını yakıyor. Sürekli kadınla ilgilenen bu erkeği gördüğünüzde sizde şaşırıyor hatta imreniyorsunuz. Kadın garsondan bir şey istiyor gibi oluyor ve bizim atıl kurt bir anda davranıp garsonu masaya getirtip kadınının isteğinin yerine getirilmesini istiyor. 
Şimdi size soruyorum : Sizce bu çift evli mi yoksa flört eden iki sevgili mi ?
Bütün erkekler evlenmeden önceki dönemlerde çenesi yerlerde gezer. Her şeyi konuşmak için can atar birikmiş yoğunluğu bitirmek ister gibi bir boşalım yaşarlar. Öyle ki hem konuşmak hem de sevgilisini dinleme istekleri oldukça fazladır.
Çoğu evli kadın bu süreç için;- istediklerini elde edene kadar hep bunu yapıyorlar, istekleri olunca dut yemiş bülbül oluyor diye düşünüyor.
Ne yani erkeklerin susmalarını nedeni gerçekten evlenmek mi? Neden tüm kadınların tek inancı bu gerçek acaba ?
Nasıl bir psikolojiye giriyor erkek, eski konuşkan adamdan bir eser kalmıyor?

Bir zamanlar kadınıyla her şeyi yapmaya her şeyi konuşmaya hevesli adamın sus pus hale gelmesinde ki neden bir ömür boyu yatağını doldurma garantisi mi gerçekten ?

Galiba kadınların kabul etmesi gereken gerçekler var, biraz bunların üzerine gitmemiz gerekiyor bence .
Kadınlar evlendikten sonra kocalarını nasıl sustururlar ?
1. Genelde kadınlar kocalarının anlattıklarına hemen karşı çıkma eğilimindedirler. Daha lafını bitirmeden ağzına tıkmak gibi bir şeyden söz ediyorum. Eşinin söylediklerine hemen karşı çıkan kadınların sonu, az konuşan bir koca ile ömür geçirmek oluyor.

2. Kadınlar akıl vermeyi severler: Genelde bazı kadınlar hatta çoğu kocasına çocuğuna konuşur gibi konuşurlar. Onların akıl hocaları olmayı isterler.; -bak hayatım aslında böyle yapmalıydın. Sen insanları tanımazsın �..hayatım sana söylüyorum�..bak hiç dinliyor mu ?.....heyyyy�

3. Adam eve birkaç alışveriş paketiyle geldiğinde : - Ne şimdi bunlar, abartmışsın hayatım ya. Senden de bir şey isteyince dibini kazıyorsun. Ben sana on kere söyledim alışverişi yapma ver parayı ben alayım. Ama dileyen kim..Canım sana söylüyorum�.Hey nerdesin�..offf ya zaten evde vardı bunlardan�.
Yukarıda kadınların kocalarına gösterdikleri birkaç tutumdan bahsetmeye çalıştım. Bu kadının kocası genelde az konuşur.
Olayın nedenlerinden bir diğerini incelersek :

Kadınlar genelde her şeylerini, sıkıntılarını, sevinçlerini, endişelerini başka birileriyle konuşmayı isterler. Bu bazen komşu, arkadaş, dost, anne, kardeş olabilirken erkekte bu durum çok farklı.

Erkekler sıkıntıya girdiklerinde genelde konuşmayı istemezler. Yaptıkları tipik tutumları, içe kapanmak olur. İçe kapandıkları dönemde sessizleşirler. Bu sessizlik dönemlerini maç izleyerek, gazete okuyarak geçirirler. Ama kadın durmaz ve bu tutumları genelde kendisine yapılan bir tavır olarak algılayıp erkeğin üstüne gider.
Genç erkek çocukları olan anneler bilirler, çocukları sorunlar yaşadıklarında içlerine kapanır ve süreçlerini paylaşmak istemezler. Anneleri üstlerine gittiğinde ise bundan rahatsız olurlar. Çoğu zaman anneleri çocuğunu yalnız bırakıp sakinleşmesini bekler.
Kocalarda da aynı durum sözkonusu iken kadınlar bu yaklaşımı gösteremez tam tersine kendilerine yapılmış bir tavır olarak algılayıp, daha çok kendilerinden uzaklaştırırlar.
- Hoş geldin Mahmut 
- Hoş bulduk 
- Ne bu surat ne oldu 
- Bişey yok, yemek hazır mı? Açım
- Anlatsana, ödemelerle ilgili mi 
- Yok bişey dedim ya, ne yemeği yaptın ?
- Ya anlatsana yoksa annenlerle mi tartıştın ?
- Çocuklar nerde, uyudular mı?
- Ya bak yine aynı şeyleri yapıyorsun, susuyorsun.
- Ben senin karınım bana anlatmayacaksın da kime anlatacaksın ?
- Uykum var ben uyuyorum
- Mahmut, Mahmut, Mahmut 
- Adımı mı ezberliyorsun, iyi geceler 
- Ispanak yapmıştım.


Kaynak: http://www.izafet.com/erkekce-serbest-alan/346308-erkek-neden-konusmaz-c.html#ixzz1r6BRp9Bi

 TürkSpace Site Yöneticisi OwnSkin Preview

hewalist

 
 

 

Apr 04 2012, 11:24 pm - Yanıtlayan: DELIOGLAN_07

Özel Mesaj


Sınırsız mesaj, Özel mesaj, Anasayfada Vip sıralar'da
çıkmak,Özellik'li bir profil için aşağıdaki linki tıklayın.

ücretsiz Download Alexa Toolbar Nowyükleyin.

TurkSpace Site Yöneticisi
    

 

 

Apr 05 2012, 3:56 pm - Yanıtlayan: TomurCun

Özel Mesaj

 ERKEKLER zayıf görünmekten ya da incinmekten korktukları için genellikle susmayı tercih ederler. 
Bazıları HADDİNİ aşıp, HAYATIMA burnunu SOKARSA; bende SAYGIMI aşıp, itinayla LAFIMI SOKARIM arkadaş..! Demedi demesinler..! :)
Jun 28 2012, 1:08 am - Yanıtlayan: hewalist

Özel Mesaj

Neeeeeeeeeeeeeeeeey

 TürkSpace Site Yöneticisi OwnSkin Preview

hewalist

 
 

 

Yanıt Yolla

Copyright © 2007-2010 TurkSpace, Inc. All rights reserved.