Hoşgeldin Ziyaretçi, Giriş Yap yada Hemen Bize Katıl
CANLI SOHBET | EKLE
| DİL:

Tweet This
KAYDET:
RSS 1.0     RSS 2.0

Görüntülenme: 1234 - Toplam Mesaj: 2

Gönderen: sonerozan on 18/04/2009 21:58:37

İNSANLIĞIN ZAYIF İRASİ SİGARA,iNSANLARIN ECELİ OLUYOR. 

Modern dünyanın insanı,halâ zayıf iradeli.
Halâ,kendine zararlı olan,hatta öldürücü olacak kadar zararlı durumdaki zahirli made taşıyan uyşturucu,sorhoş edici,alışkanlık yapan madeleri kulanıyor.
Halbuki bu çağda,isteyen çok güzel bilgilendirilebiliyor.Bilerek,öldürücü olduğunu öğrenmiş biri olarak nasıl bu madeyi kulanıyor,bu madaye bağımlı hale gelebiliyorlar inanın ben insan olarak şaşırıyorum,ve bu güzel dünyaya lâyık bir yaratık olamadığımız içinde üzülüyorum.
Basbayağı bu modern dünyanın insaları, bir sigara uğrunda yavaş yavaş zehirleyerek kendilerini öldürüyorlar,adeta intihar ediyorlar.

9 milyonu aşkın insan ölecek

Dünya Sağlık Örgütü yeni raporunu açıkladı. İşte korkutan sonuçlar...

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr. Cihangir Uyan, Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre 2020 yılında 9 milyonu aşkın insanın tütüne bağlı nedenlerle yaşamını yitireceğini söyledi.

Sigara kullanımının kalp sağlığı riskini arttırdığını belirten Prof.Dr. Uyan, “Sigara, ailesinde kalp hastalığı olanlarda kalp hastalığı riskinde artışa neden olmaktadır. Sigara kullanımı, kalp sağlığı açısından en başta gelen risk faktörüdür” dedi.

Prof.Dr. Uyan, sigara içmenin vücuttaki hemen her organa zarar verdiğini söyleyerek, “Sigara; kalp hastalığı, inme, akciğer hastalıkları ve çeşitli kanserlerin yanısıra körlüğe ve erkeklerin *@#$ gücünü yetirmesi sorunu yaşamasına neden olan son derece kötü bir alışkanlıktır. Sigara içmek kadar, sigara içilen yerlerde bulunarak pasif içici olmak da hastalıklara neden olur” diye konuştu.

Sigaranın önlenebilir bir sakatlık ve ölüm nedeni olduğunu ifade eden Prof.Dr. Uyan, şöyle konuştu:

“Dünya Sağlık Örgütü’ne göre 2008 yılında yaklaşık 5 milyon kişi tütüne bağlı nedenlerden kaybedilmiş bulunuyor. Bu rakamın 2020 yılında 9 milyonu aşacağı öngörülüyor. Dünya Sağlık Örgütü günde bir sigara içeni bile sigara tiryakisi kabul ediyor. Sigara kullananlarda kalp krizi riski, içmeyenlerden 2 kat daha yüksektir. Ani kalp ölümünün başta gelen nedeni olan sigara, doğum kontrol hapı kullanan kadınlarda kalp damar hastalığı ve inme riskini daha arttırmaktadır.”

Bu derece riskli ve zararlı olan sigarayı neden hala bu kadar çok insanın kulandiğina, şaşıyorum.
Artık bence,medeni insanlar asla çocukların yanında sigara içmez,nasıl ki çocuklarının uyuşturucu alışkanlığında sakınıyorsa,kişi çocuğunu sigaradan da sakınıp onun bu kötü alışkanlığında uzak tutması gerek....
Dinimizde de hoş karşılanmayan sigara'nın içinde,birçok zehirli madenin yanında, dinimiz de alınması haram kılınan alkol de bulunmakdadır.

Tüm arkadaşlara sıgarasız,sağlıklı bir yaşam diliyorum.

--------------------------------------------------------------
[img]http://www.gifanimasyon.com/multi/mum13.gif[/img]

Gönderen: sonerozan on 19/04/2009 12:03:51

buse_buse yazdı:

COK DOGRU SIGARADA UYUSTURUCU GIBI HEM INSANIN SAGLIGINA ZARAR HEMDE CEVRESINDEKI ICMEYENLERE ZARARLI HERKESE DUMANSIZ BIR HAVA DILIYORUM PAYLASIM ICIN TESEKKURLER

Yorumunuz için,ben teşekür ederim.

Başa Dön

Gönderen: sonerozan on 19/04/2009 12:11:07

sonerozan yazdı:

İNSANLIĞIN ZAYIF İRASİ SİGARA,iNSANLARIN ECELİ OLUYOR. 

Modern dünyanın insanı,halâ zayıf iradeli.
Halâ,kendine zararlı olan,hatta öldürücü olacak kadar zararlı durumdaki zahirli made taşıyan uyşturucu,sorhoş edici,alışkanlık yapan madeleri kulanıyor.
Halbuki bu çağda,isteyen çok güzel bilgilendirilebiliyor.Bilerek,öldürücü olduğunu öğrenmiş biri olarak nasıl bu madeyi kulanıyor,bu madeye bağımlı hale gelebiliyorlar inanın ben insan olarak şaşırıyorum,ve bu güzel dünyaya lâyık bir yaratık olamadığımız içinde üzülüyorum.
Basbayağı bu modern dünyanın insaları, bir sigaranın verdiği zavk uğruna,kendi kendini yavaş yavaş zehirleyerek kendilerini öldürüyorlar,adeta intihar ediyorlar.

9 milyonu aşkın insan ölecek

Dünya Sağlık Örgütü yeni raporunu açıkladı. İşte korkutan sonuçlar...

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr. Cihangir Uyan, Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre 2020 yılında 9 milyonu aşkın insanın tütüne bağlı nedenlerle yaşamını yitireceğini söyledi.

Sigara kullanımının kalp sağlığı riskini arttırdığını belirten Prof.Dr. Uyan, “Sigara, ailesinde kalp hastalığı olanlarda kalp hastalığı riskinde artışa neden olmaktadır. Sigara kullanımı, kalp sağlığı açısından en başta gelen risk faktörüdür” dedi.

Prof.Dr. Uyan, sigara içmenin vücuttaki hemen her organa zarar verdiğini söyleyerek, “Sigara; kalp hastalığı, inme, akciğer hastalıkları ve çeşitli kanserlerin yanısıra körlüğe ve erkeklerin *@#$ gücünü yetirmesi sorunu yaşamasına neden olan son derece kötü bir alışkanlıktır. Sigara içmek kadar, sigara içilen yerlerde bulunarak pasif içici olmak da hastalıklara neden olur” diye konuştu.

Sigaranın önlenebilir bir sakatlık ve ölüm nedeni olduğunu ifade eden Prof.Dr. Uyan, şöyle konuştu:

“Dünya Sağlık Örgütü’ne göre 2008 yılında yaklaşık 5 milyon kişi tütüne bağlı nedenlerden kaybedilmiş bulunuyor. Bu rakamın 2020 yılında 9 milyonu aşacağı öngörülüyor. Dünya Sağlık Örgütü günde bir sigara içeni bile sigara tiryakisi kabul ediyor. Sigara kullananlarda kalp krizi riski, içmeyenlerden 2 kat daha yüksektir. Ani kalp ölümünün başta gelen nedeni olan sigara, doğum kontrol hapı kullanan kadınlarda kalp damar hastalığı ve inme riskini daha arttırmaktadır.”

Bu derece riskli ve zararlı olan sigarayı neden hala bu kadar çok insanın kulandiğina, şaşıyorum.
Artık bence,medeni insanlar asla çocukların yanında sigara içmez,nasıl ki çocuklarının uyuşturucu alışkanlığında sakınıyorsa,kişi çocuğunu sigaradan da sakınıp onun bu kötü alışkanlığında uzak tutması gerek....
Dinimizde de hoş karşılanmayan sigara'nın içinde,birçok zehirli madenin yanında, dinimiz de alınması haram kılınan alkol de bulunmakdadır.

Tüm arkadaşlara sıgarasız,sağlıklı bir yaşam diliyorum.

Başa Dön
19/09/2018

Copyright © 2007-2010 TurkSpace, Inc. All rights reserved.