Hoşgeldin Ziyaretçi, Giriş Yap yada Hemen Bize Katıl
CANLI SOHBET | EKLE
| DİL:

Tweet This
KAYDET:
RSS 1.0     RSS 2.0

Görüntülenme: 1262 - Toplam Mesaj: 4

Gönderen: Berkay2828 on 13/03/2009 15:02:15

ÖNCE ENGELLEDİ, SONRA SİLDİ, VEFASİZ!

MSN bazı durumlarda keder verir. "Ben silinecek insan mıyım ya!" diyerek odaya dalar bir arkadaş. Gel de teselli et! Bir başkası selama karşılık vermez, öteki aylardır çevrim dışı, hayırdır inşallah! Sonra anlarsınız ki kırmızı bir çizgi çekmiş üzerinize, basbayağı engellemiş sizi. Vay hayırsız vay! Sanal âlemin dertleri işte! Bir taraftan ne hoş aslında, yüz yüze dönen iki küçük mavi yeşil adam, kocaman bir dünyayı önünüze açıyor; bütün arkadaşlar orada; ama o dünya aynı zamanda başınıza iş açıyor. Şifrenizin kırılması, mailinizin patlatılması da bir dert; ama asıl dert, meşgul olduğunuza bir türlü inanmayan 'geveze' arkadaşlar. Öyledir işte, biri hiç konuşmaz, öteki susmak bilmez. Sonra bir başkası hiç ortalarda yokken bir köşeden 'ce' yapar, ses var görüntü yok! İsterse yazar, istemezse yazmaz, nasıl bir sinsiliktir bu? Bir de akrabalarla hep aynı monotonlukta devam eden muhabbetler vardır, "'Nasılsın kuzen?' 'İyidir.' 'Sen?' 'Ben de iyiyim'. 'Evdekiler nasıl?' 'Onlar da iyi.' Ertesi gün yine aynı sözler, değişen bir şey yok. Yahu bu MSN de yakınlaştırayım derken koparıyor mu yoksa? Bak bir tanesi şefkat bekliyor şimdi, hem online görünüyor hem de "Çok kızgınım bana dokunmayın" diyor. Ne acıklı bir durum! Belli ki ilgi bekliyor; ama kim çekecek nazını?

MSN'de gezenler, gözlerini süzenler şimdi iyi dinleyin, bu âlemin de bir adabı, ahlakı var, arkadaşlar üzülmeyecek, naz niyaz çekilecek, öyle yoğun adam triplerine girip selam sabah kesilmeyecek. İşte budur!

Dün, sokağın köşesinde, sevdiği kızı görecek diye kök salıp yeşeren delikanlı bugün yine yeşil; bir farkla ki, masa başında bekliyor. O, küçük yeşil bir msn adam artık. Naz makamındaki hanım kız da saçlarını savurarak başını öte yana çevirmek yerine 'dışarıda' gösteriyor kendini, kim inanır, bal gibi masa başında... Nicedir mahalleye gelmeyen, kapının önünden geçmeyen, pardon, nicedir hep 'kırmızı' görünen gencin yeşil ışık yakmasını bekliyor. "Bekledim de gelmedin, sevdiğimi bilmedin..." Küsmeler, kapı çarpmalar, gönül koymalar, gönül almalar, can ciğer kuzu sarması olmalar nice zamandır boyut değiştirdi, bilmeyen yok; biz de zaten başka bir şey konuştuk. Memlekete internet gelir gelmez bağlanan bir daha da kopmayan üç gence msn âdâbını sorduk. "Hocam, nedir öyle, yoğun adam tripleri, bir meşgul sen misin bu âlemde, üzerinde kırmızı bir çizgi hep, selam veririz almazsın. Tövbe ya, bir daha 'nbr' yazarsak sana..."

Gönderen: yokum on 13/03/2009 15:30:23

cok güldüm rabbimde seni güldürsün.tsk ederim..

Başa Dön

Gönderen: Berkay2828 on 13/03/2009 22:47:32

amin cümlemize tşkler

Başa Dön

Gönderen: Fery on 18/03/2009 03:00:18

Bazen msn i kullanmasini bilmeyenler ve hergün ayni kisilerin hatirini sormak durumunda kalmalar ve laf uzadikca yazismak istediklerinle yazisamamalar yüzünden msn de engellemeler yapiliyor...Yazmasan ayip olacak,yazsan uzayacak, mecbur bircok kisinin yaptigi gibi engelleme yolunu seciyorsunuz...Bir de ya bismillah acar acmaz herkesin birden yazdigi zaman, kime ne diyeceginizi sasirmalar ve baskasina yollayacaginiz mesaji digerine yollamalar da cabasi...Bazen insan iliskilerini denetleyebilmek icin engelleme yolu iyi oluyorda,hergün girip kendinizin yazdigi ve israrla üstüne düstügünüz kisiyi engellemeler gercekten haince bir davranis olur...Tsklr bu yazi icin...

--------------------------------------------------------------
NE MUTLU TÜRK´ÜM DIYENE...
Başa Dön

Gönderen: Berkay2828 on 19/03/2009 14:02:16

Rica ederim sadece gerçek olani dile getirdim...

Başa Dön
26/02/2018

Copyright © 2007-2010 TurkSpace, Inc. All rights reserved.