Hoşgeldin Ziyaretçi, Giriş Yap yada Hemen Bize Katıl
CANLI SOHBET | EKLE
| DİL:
 

Tweet This
KAYDET:
RSS 1.0     RSS 2.0

Görüntülenme: 806 - Toplam Mesaj: 1

Gönderen: AdminSpace on 21/11/2008 16:48:38


Arkadaşlık sitelerinde sohbet ederken nelere dikkat etmelisiniz? Arkadaşlık siteleri internet devriminin bize kazandırdığı en önemli imkanlardan biri.

Günlük yaşamın koşuşturmasında tanışabileceğiniz insan sayısı haliyle çok sınırlı. Arkadaşlık siteleri sayesinde ise bir günde onlarca yeni insanla tanışmanız dahi mümkün.

Ancak arkadaşlık sitelerinde kişisel güvenliğiniz için bazı noktalara dikkat etmenizde fayda var. Böylece karşılabileceğiniz tatsız durumların önüne geçebilirsiniz.

Ağırdan alın

Karşınızda yeni tanıştığınız biri var. Tıpkı günlük hayatta olduğu gibi onu olabildiğince tanımaya çalışın. Başlangıçta site üzerinden sunduğumuz imkanlarla sohbet edin. Ardından konuşmayı MSN Messenger, Gtalk gibi bir anında mesajlaşma programına taşıyın. Yani: Bol bol bol bol bol sohbet edin. Onu ilk önce sanal ortamda tanıyın.

Kişisel bilgilerinizi hemen paylaşmayın

Elbette adınızı söyleyebilirsiniz. Ama soyadınızı, telefon numaranızı, ev adresinizi, çalıştığınız işyerini, devam ettiğiniz üniversiteyi sohbetin ilk zamanlarında asla paylaşmayın. Sohbet ilerledikçe, onu tanıdıkça elbette bu tür bilgileri vereceksiniz. Ancak bunlar için bir süreç gerekiyor. Dedik ya, ağırdan alın. Acele etmeyin.

İçgüdülerinizi dinleyin

Sohbet esnasında eğer rahatsız olduğunuz noktalar veya verilen bilgilerde çelişkiler varsa iletişimi devam ettirmeyin. Altıncı hissinize kulak verin. İçgüdülerinizi dinleyin. Rahatsız olmanızın mutlaka bir nedeni vardır. Bu tür şeyleri vakit kaybetmeden onunla paylaşın. Oluşan boşlukları doldurmasını isteyin. Çelişkili ifadeler buna rağmen devam ediyorsa sohbeti bitirmenizde yarar olduğunu düşünebilirsiniz.

Fotoğraf isteyin

Profillerde üyelerimizin fotoğrafı yer alıyor. Eğer fotoğrafsız bir üye ile sohbet ediyorsanız mutlaka fotoğraflarını göndermesini isteyin. Profilinde fotoğrafı varsa bile başka fotoğraflarını da sizinle paylaşmasını isteyin. Eğer göndermiyorsa ve bunun için de sizi tatmin eden bir gerekçe gösteremiyorsa iletişime son vermenin zamanıdır.

Hayır deme hakkınız var

Tanıştıkça, birbiriniz hakkında edindiğiniz bilgiler arttıkça zaten ilişki bir seviyeye gelecektir. Ancak bu noktaya gelene kadar 'Hayır' deme hakkınızı her zaman kullanın. Kişisel bilgileriniz soruluyorsa bunu paylaşmayı kibarca reddedebilirsiniz. Buluşma ısrarı varsa rahatlıkla hayır cevabını verebilirsiniz. Kısacası, sizden, yeni tanışmış insanlara uygun olmayan şeyler istendiğinde elbette gönül rahatlığıyla hayır diyebilirsiniz.

AdminSpace

--------------------------------------------------------------
Türkspace Site Yöneticisi
Gönderen: samitutuncu on 21/05/2015 20:20:22


slm 


Başa Dön
26/05/2019Copyright © 2007-2010 TurkSpace, Inc. All rights reserved.