Hoşgeldin Ziyaretçi, Giriş Yap yada Hemen Bize Katıl
CANLI SOHBET | EKLE
| DİL:
 
TürkSpace Haberler
Ana Sayfa | Yeni İçerik Yolla | Haber Şampiyonları | Haberlerim
4

İnsanlara kızıp mağarada yaşamaya başladı!

Fotoğraf   584 Görüntülenme   141 Ziyaret   Gönderen DELIOGLAN_07 açık Feb 21 2015, 6:04 pm
www.kemergozcu.com -

Kemer İlçesi Tekirova Mahallesi, Alacasu Güvercin Yaylası Mevkiinde Kemer İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı birliklerin sit alanı kontrolleri esnasında ulaşımın zor olduğu, dışarıdan görülmeyecek bölge olan bir mağara içerisinde tek başına hayatını sürdüren 45 yaşındaki Cemal Ertuğrul’u buldular. Kemer İlçe Jandarma Komutanı Yasin Berçin’in de geldiği mağara’da soruları yanıtlayan Cemal Ertuğrul uzun süredir bu mağarada yaşadığını belirtti.

Olay ile ilgili bilgilendirilen Kemer Kaymakam Vekili Halil Serdar Cevheroğlu tarafından olay yerine gönderilen 112 Sağlık Ekipleri de Cemal Ertuğrul’a yaşadığı mağarada sağlık problemleri ile ilgili olarak sorular yöneltti ve tansiyonunu ölçtükten sonra şahısı hastaneye götürmek istediler ama kendisinin iyi olduğunu ve herhangi bir rahatsızlığının olmadığını belirten 45 yaşındaki Cemal Ertuğrul daha sonra Jandarma ekipleri ile birlikte Kemer Devlet Hastanesine götürüldü burada tetkikler yapılan Cemal Ertuğrul’da herhangi bir sağlık problemi olmadığı belirtildi.

Hastaneden sonra Kemer Kaymakamlığı tarafından pansiyona yerleştirilen Cemal Ertuğrul’a kendisine iş bulunacağı da belirtildi.

“MAĞARA BENİM YAŞAM ALANIM”

İhtiyaçlarını Çamyuva’da bir fırından karşıladığını ve buradan aldığı ekmek ve çay ile karnını doyurduğunu belirten 45 yaşındaki Cemal Ertuğrul; “Uzun zamandır burada yaşıyorum. Burasını aslında yaşam alanı haline çevirmiştim. Şezlonglardan kalan minderleri getirdim, yerlere muşamba sermiştim birde şark köşesi gibi bir yer yapmıştım. Ama bir gün birileri gelmiş ve hepsini götürmüş. Buraya benden başka gelen yok ama bazen tek tük turistler, bazen de balık tutmak için ya da beni ziyaret etmeye gelip konuşanlar oluyor” dedi.

“HİÇ BİR SAĞLIK PROBLEMİM YOK”

Sağlık ekiplerinin sorunun var mı sorusuna herhangi bir probleminin olmadığını söyleyen ve tansiyonuna bakılmasına bile gerek olmadığını söyleyen Cemal Ertuğrul; “ Hiçbir ilaç kullanmıyorum. Midem delinmişti 2013 yılının 7’inci ayında Çanakkale Devlet Hastanesinde ameliyat olmuştum. Bu ameliyattan dolayı 13 tane dikiş vardı. Daha sonra iyileştim şu anda hiçbir sorunun yok. 

“İKİ AYAKLI HAYVANLARIN ARASINDA YAŞAMAKTANSA...”

Şu anda sigortadan faydalanamıyorum. Çünkü beni sürekli borçlandırmışlar. Hiçbir sağlık güvencemde yok. Gece yarısı Ayvacık’ta bir tesise başlamıştım, o gece midem delindi. Hemen apar topar hiç tanımıyorum çünkü iş yerine gazete ilanıyla gitmiştim. Apar topar beni Çanakkale Devlet Hastanesine attılar, bir şortla bir atletle. Hatta çantalarımı bile getirmediler mesafenin 100 kilometre olmasına rağmen ve orada perişan oldum. Ne devletin bana bir faydası var, nede insanların. Dedim ki toplum eğer buysa bende iki ayaklı hayvanların arasında yaşamaktansa giderim gerçek hayvanların içinde yaşarım. Huzuru ancak rabbimle birleştiğim, bütünleştiğim zaman bulabiliyorum. İnsanların içerisinde bulamıyorum bu huzuru. Bulamayınca da demek ki rabbim beni evirip çeviriyor” dedi.

Üyelerimizin Yorumları

Copyright © 2007-2010 TurkSpace, Inc. All rights reserved.