Hoşgeldin Ziyaretçi, Giriş Yap yada Hemen Bize Katıl
CANLI SOHBET | EKLE
| DİL:
 
TürkSpace Haberler
Ana Sayfa | Yeni İçerik Yolla | Haber Şampiyonları | Haberlerim
3

AKP'li başkan Afyon'a Yunan heykeli dikecek

Haber   1201 Görüntülenme   78 Ziyaret   Gönderen adminturk açık Oct 26 2009, 6:57 pm
www.yenicaggazetesi.com.tr -
AKP'li başkan Afyon'a Yunan heykeli dikecek

 

ABD-AKP işbirliğiyle başlatılan sözde açılımlara bir yenisi dahaeklendi. Afyon Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Kurtuluş Savaşısırasında Anadolu’yu kan gölüne çeviren işgalci Yunan askerlerinin de“şehit” olduğunu savunarak onlar için anıt yaptıracağını söyledi. ‰ 7’de


Afyon’da Yunan açılımı
Afyon’un AKP’li Belediye Başkanı Çoban, Kurtuluş Savaşı’nda Anadolu’yu kan gölüne
çeviren işgalci Yunan askerlerini şehit ilan ederek onlar için anıt yaptıracağını söyledi


Haber: Önsel ÜNAL
AKP’nin Türkiye’nin geleceğinitehlikeye sokan ve üniter yapısını zedelemeye yönelik sınır tanımazpolitikaları, ülkeyi adım adım sonu olmayan sözde açılımlarasürüklüyor. ABD-AKP işbirliğiyle başlatılan ve Başbakan Erdoğan ilehükümet yetkililerinin  “Bedeli ne olursa olsun geri dönüşü yok” diyedillendirdikleri Sözde Ermeni ve Kürt açılımlarına bir yenisi dahaeklendi. Başbakan’ın açılımlarından cesaret alan ve hükümetin memurugibi davranan Vali ve Belediye başkanları da kendi açılımlarını hayatageçirme gayreti içerisine girdi.


İlginç savunma
Trabzon’da Sümela Manastırı’nınturizme katkı sağlayacağı gerekçesiyle ayine açılmasına ışık tutan ValiRecep Kızılcık’ın ardından benzeri bir teklif de AfyonkarahisarBelediye Başkanı Burhanettin Çoban’dan geldi. Çoban, Afyonkarahisar’daölen Yunan askerlerinin şehit olduğunu savunarak onların anısına şehreanıt dikeceğini söyledi. Afyonkarahisar’da Yunan mezarlarınınbulunduğuna dikkat çeken Çoban anıt dikilmesinin ardından burasınınziyaretçilere açılacağını kaydetti.


Büyük bir gaflet
Burhanettin Çoban’ın buaçıklamasına MHP Afyon Milletvekili Abdülkadir Akcan’dan sert tepkigeldi. “Bu düşünce sapığından hicap duyuyorum” diyen Akcan, “Afyon onunkafasına kazanı, tencereyi geçirsin de görsün. Belediye Başkanıgöstersin bakalım Afyon’da nerede yunan mezarı varmış da oraya anıtdikecekmiş bilelim. Ben bunu duyunca adeta şok oldum. Bu adam nesöylediğini bilmiyor” şeklinde konuştu. Afyon Belediye BaşkanıBurhanettin Çoban’ın Kurtuluş Savaşı ile Çanakkale Savaşını aynı kefeyekoymak gibi bir gaflet içerisine girdiğinin altını çizen Akcan şöylekonuştu:


Hicap duyuyorum
“Bu, tarihini bilmemek demektir.Yunanlılar Afyon’da Büyük Taarruz’da ev ev kapı kapı işgal yapmış.İşgal sırasında onbinlerce insanı katletmiş evlerini yakıp yıkmıştır.Yeni doğan bebeği bir Yunan askeri havaya atmış, diğer Yunan askerihavada süngüsüne geçirmiştir. Şimdi ben bu tarihimle kan ağlayarakYunan mezalimini Afyon’un her santimetrekaresinde hissederken,kendisine şehir emanet edilmiş bir düşünce sapığının bu şekildedavranmasından hicap duyuyorum.” Akcan, konuşmasını şöyle sürdürdü:“Atina’da camiye vize vermeyen Yunan için ben niye anıt dikeceğim.Benim atalarımın anıtları orada harabe halinde iken ne münasebetleYunan’a anıt yapacağım.”


Cumhuriyet Meydanı’ndaki anlamlı anıt
AfyonCumhuriyet Meydanı’nda kentin   simgesi olan anıt, devrin önemliheykeltıraşlarından Krippel’in 1934-1936 yılları arasında yaptığıeseridir. 27 Ağustos 1922 tarihinde Kurtuluş Savaşı’nda Afyon’un Yunansaldırısından kurtarılışını ve Türk ordusunun, Yunanlıları tepelediğini
sembolize ediyor.


Özsoy: Bu, çirkin bir tezgahtır
Türkiye Kamu-SenAfyon İl Temsilcisi Erol Özsoy, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ınbu girişiminin, önce Afyon sevdası, Kars sevdası, Trabzon sevdası hattaTürkiye sevdası olarak başlayıp sonra eski defterleri karıştırmak içinsürdürülen bir tezgah olduğunu söyledi. Özsoy şunları ifade etti: “Türk halkına her türlü kötülüğü yapan zulmeden haksız yere işgal eden,yakan ve yıkan, öldüren, megola idea diye Kıbrıs’ı kana bulayan birtoplumun anıtını mı dikeceksiniz? Sayın Çoban, sen tarih, coğrafyaokumuyor musun, Afyon’un kalkınması, turizmi Yunan anıtına mı kaldı?Projelerinle uğraşsan daha iyi olmaz mı? Yarın Ermeniler de Afyon’datapu aramaya kalkarlarsa sen onlara da yeni tapular mı çıkaracaksın?Sen kendi işine bak.”

Üyelerimizin Yorumları
20
20
SIYASET BOYLE BISEY ISTE,BAHSI GECEN REIS BEY ATALARININ BUSTUNU DIKMEK ISTEMIS OLABILIR.KIZMASINLAR ELESTIRI OLABILIR,LAKIN REIS BEYI SECEN AFYON HALKI GEREKTIGINDE AFYONUNA SAHIP CIKACAKLARDIR .
uyumuşlarr galiba... ama bazen insanlarda menfaat için cok değişken olabildiklerinide unutmayın mesela o belediye baskanı gibi olsa gerek!!!
O belediye başkanını Afyonlular seçmedi mi? Pazarda 'kabak'mı seçmişler! 'Doğrular' anlatılırken Afyonlular neredeydiler?!
EĞER BENDE AFYON EMİRDAĞLIYSAM O HEYKE Lİ ORDAN YIKMAZSAM NE OLAYIM...SATEN BANA VARASIYA KADAR DAHA YAPILDIĞI 2 İNCİ GÜN YERLE BİR OLUR ORASI.. ACI VERİCİ BİR OLAYY YAZIK COK YAZIK,O BELEDİYE BASKANI HANGİ AKLA HİZMET EDİYOR YAZIKLAR OLSUN,İNSALAH BÖYLE BİŞEY OLMAZ...

Copyright © 2007-2010 TurkSpace, Inc. All rights reserved.