Hoşgeldin Ziyaretçi, Giriş Yap yada Hemen Bize Katıl
CANLI SOHBET | EKLE
| DİL:
 
TürkSpace Haberler
Ana Sayfa | Yeni İçerik Yolla | Haber Şampiyonları | Haberlerim
2

ARSLAN'IN GÜLEN BAĞLANTISI

Haber   1227 Görüntülenme   8 Ziyaret   Gönderen adminturk açık Oct 26 2009, 3:21 pm
ulusalkanal.com.tr - ARSLAN'IN GÜLEN BAĞLANTISI | Yazdır |  E-posta Çarşamba, 21 Ekim 2009  Danıştaysaldırganı Alpaslan Arslan, Ergenekon Ana Davası'ndaki çaprazsorgusunda Fethullah Gülen tarikatıyla olan irtibatını anlattı.Alpaslan Arslan saldırı öncesinde Danıştay Başkanı Mustafa Birden'inadresini ve telefon numarasını Fethullah Gülen'in yeğeni KemalettinGülen'den aldığını söyledi. Arslan, Elazığ'da yaşadığı dönemde sık sıkIşık Evleri'ne gittiğini ve Fethullah Gülen'e bağlı olduğunu ifadeetti.

Danıştay İkinci Daire üyesi Mustafa Yücel Özbilgin'i öldüren veDanıştay Başkanı Mustafa Birden ile birlikte 4 kişinin silahlayaralayan Alparslan Arslan, Fethullah Gülen Tarikatıyla olanbağlantısını Ergenekon duruşmasında anlattı.

17 Mayıs 2006tarihinde Alparaslan Arslan'ın arabasından 13 Şubat 2006 tarihli VakitGazetesi'nin bir kopyası bulunmuştu. "İşte o üyeler" manşetiyle çıkangazete, türban kararının altında imzası bulunan Danıştay üyelerinihedef gösteriyordu.

Alpaslan Arslan, Ergenekon Davası'nın bugünkü duruşmasında kendisine o gazeteyi gösteren kişi açıkladı.

AlparslanArslan, Vakit gazetesinin Danıştay hakimlerini hedef gösteren haberinikendisine gösteren kişinin Fethullah Gülen'in yeğeni Kemalettin Gülenolduğunu söyledi.

Alpaslan Arslan, Danıştay saldırısından birhafta önce Kemalettin Gülen'in bürosuna gitti. Kemalettin Gülen buradaAlpaslan Arslan'a, Danıştay hakimi Mustafa Birden'in adresini vetelefon numarasını da verdi.

Alpaslan Arslan'ın FethullahGülen'in yeğeni Kemalettin Gülen hakkında söyledikleri tutuklusanıklardan Erkut Ersoy'un 116. duruşmada söylediklerini hatırlattı.Erkut Ersoy, Alpaslan Aslan'a "neden bu saldırıyı yaptın" diyesorduğunu; Aslan'ın da "Beni Fethullahçılar yönlendirdi, pişmanım"dediğini aktarmıştı.

Kemalettin Gülen'i cemaatten tanıdığınısöyleyen Arslan'a hakim, "cemaatten başka kimleri tanıyorsunuz?" diyesordu. İsimleri sayamayacağını belirten Arslan bu soruya şöyle yanıtverdi:

"ELAZIĞ KOVANCILAR'DA 10 YIL YAŞADIM. ÜNİVERSİTEYE ORADAHAZIRLANDIM. ORADA FETHULLAH GÜLEN CEMAATİ İLE HAŞIR NEŞİRDİM. DERSÇALIŞIYORUZ DİYE EVLERE GİDER, FETHULLAH GÜLEN'İN KASETLERİNİ İZLERDİK.FETHULLAH GÜLEN'E BAĞLIYIM, KENDİSİNİ ÇOK SEVİYORUM."

Dünküduruşmada Arslan'a Ergenekon belgelerini nereden aldığı sorulmuştu.Aslan, bugün bu soruya da yanıt verdi. Aslan, Fehmi Koru'nun TahaKıvanç adıyla yazdığı yazıları düzenli takip ettiğini söyledi.  
Üyelerimizin Yorumları
20
20
20
20
20
baştan sona uydurma bie yazı.adam mustafa birdenin adresini aldım diyor.baskını evine değil danıştaya yapıyor.danıştaya baskın için adres almaya ne gerek var.7 yaşındaki çocuk bilir danıştayın yerini.bu iş ergenokonun işi zaten öğle olduğuda ortaya çıktı

Copyright © 2007-2010 TurkSpace, Inc. All rights reserved.