Hoşgeldin Ziyaretçi, Giriş Yap yada Hemen Bize Katıl
CANLI SOHBET | EKLE
| DİL:
 
BLOGLAR   YENİ BLOG YAZ   BLOGLARI DÜZENLE  
RSS
GULDUNYA
Tarih: 11/01/2009 16:00:45 Yazan: AYDAN
aylin aslım-güldünya(ve hikayesi..)

Güldünya
Canım abim vurma beni
Bu dünyadan alma beni
Dökülür mü kardeş kanı
Bir karında yatmadık mı
Bir anadan doğmadık mı
Bir memeden doymadık mı
Binbir yarayla tek bi kurşunla gitti
Güldünya !
Kim farkında kimin umrunda
Yandı bir dünya
Seni gönderene söyle
Köydeki büyük meclise söyle
Daha çocuk yaşta üstüme çıkan herife
Eğer böyle ölürsem
İki elim yakanızda
Hayaletim gezer düşer peşinize
Binbir yarayla tek bi kurşunla gitti
Güldünya
Kim farkında kimin umrunda
Yandı bir dünya binbir yarayla
Tek bi kurşunla gitti
Güldünya
Kim farkında kimin umrunda
Söndü bir dünya ...

TÖRE CİNAYETİNE KURBAN GİDEN GÜLDÜNYA'NIN HİKAYESİ..

Güldünya'nın ahı yerde kalmadı

Töre korkusuyla gönderildiği İstanbul'da iki kez kurşunlanarak öldürülen Güldünya T.'nin katil zanlısı kardeşleri, olaydan 1.5 ay sonra yakalandı.

Kızkardeşleri Güldünya T.'yı öldürdükleri iddia edilen 17 yaşındaki F .T. ile 24 yaşındaki İrfan T., İstanbul'da yakalanarak gözaltına alındı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Cinayet Masası ekiplerince Bağcılar'da saklandıkları bir evde yakalanan iki kardeş daha sonra emniyette sorguya alındılar. Ancak F.T.'nin yaşının 18 yaşından küçük olduğunun belirlenmesi üzerine F., Küçükçekmece Çocuk Suçları Bürosu'na gönderildi. F.'nin ifadesi burada bir psikolog ve avukatının gözetiminde alınacak.

12 SAAT ARAYLA İKİ KEZ
Bitlis'te amcasının oğlunun tecavüzüne uğrayarak hamile kaldıktan sonra töre korkusuyla annesi ve babası tarafından İstanbul'a gönderilen Güldünya T., Şubat ayında İstanbul'da öldürülmüştü. Ailesi tarafından eski bir tanıdıklarının yanına gönderilen genç kadının iki erkek kardeşi F. ve İrfan, uzun süre izini takip ettikleri Güldünya'yı yol ortasında kurşunlamışlardı. Hastaneye kaldırılan genç kadının hâlâ yaşadığını haber alan iki genç, olaydan 12 saat sonra bir kez daha harekete geçmişler ve öldürücü darbeyi hastane odasında vurmuşlardı.

İŞİ ŞANSA BIRAKMADILAR
İki genç güvenlik önlemlerini atlatarak girdikleri hastanede Güldünya'ya kurşun yağdırmışlardı. Güldünya, başından aldığı kurşun yaraları ile bitkisel hayata girmiş ve yaşam destek ünitesine bağlanmıştı. Ancak ailesinin isteğiyle yaşam destek ünitesinin fişi çekilmişti. Güldünya'nın doğumdan sonra bir aileye evlatlık verdiği bebeği de Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'nün himayesine alınırken, Güldünya'nın ailesi tarafından istenmeyen cenazesi olaya tepki duyan demokratik kitle örgütlerinin katılımıyla kaldırılmıştı.

Güldünya'yı oynayacak

Sanem Çelik, 2004 yılında töre cinayetine kurban giden 22 yaşındaki Güldünya'nın öyküsünü ekrana taşıyacak.
Töre mağduru kadınların yaşamlarından, şiddete maruz kaldıkları için evlerinden kaçan kadınların sığındıkları kadın sığınma evlerinde yaşananlardan etkileyici kesitler sunacak olan dizinin çekimleri İstanbul'da gerçekleştirilecek. TMC'nin çekeceği bu ses getirecek projenin yönetmenliğini Ömür Atay üstlendi.Tweet This
KAYDET:
Copyright © 2007-2010 TurkSpace, Inc. All rights reserved.