Hoşgeldin Ziyaretçi, Giriş Yap yada Hemen Bize Katıl
CANLI SOHBET | EKLE
| DİL:
 
BLOGLAR   YENİ BLOG YAZ   BLOGLARI DÜZENLE  
RSS
BULGARİSTANLI İNTERNET DOLANDIRICILARINA DİKKAT
Tarih: 07/04/2008 22:46:09 Yazan: adminturk

Sayın TürkSpace Üyeleri,

Son zamanlarda sitemize Bulgaristan'dan üye olan, güzel bayan fotoğraflarını kullanarak sahte profil oluşturan bazı kötü niyetli kişiler üyelerimizden telefon numaralarını istemektedirler.

Genelde kötü niyetli olan bu kişiler kurbanlarını telefonla arayıp çesitli bahanelerle duygu sömürüsü yaparak para istemektedirler.

Genelde fakirlik ve hastalık nedeniyle zor durumda olduklarını söyleyip veya 'seni görmeye gelmek istiyorum uçak/otobüs bileti alacağım' gibi bahanelerle çoğu defa WESTERN UNION aracılığı ile para yollatmaya çalışmaktadırlar.

Parayı aldıktan sonra profillerini iptal etmekte ve ortadan yok olmaktadırlar. Daha sonra yeniden sahte bir profil yaratıp dolandırıcıklarına devam etmektedirler.

Üyelerimizin Bulgaristan'dan bağlanan bu dolandırıcılara karşı tedbirli ve uyanık davranmaya çağırıyoruz.

Unutmayın ki Bulgaristan Avrupa Birliği üyesi ve milli gelir bakımından Türkiye'den daha zengin bir ülkedir. Avrupa Birliği üyeliğinden dolayı her Bulgaristan vatandaşı elini kolunu sallayarak Almanya ve Fransa gibi ülkelere gidip çalışabilir. O yüzden üyelerimizden böyle duygu sömürülerine kesinlikle inanmamalarını tavsiye ederiz.

Ayrıca bu şekilde süpheli davranişlarda bulunanların her türlü IP ve e-posta adresini Emniyet ve Savcılık gibi resmi makamlara bildireceğimizi açıkça belirtiriz.

Saygılarımızla,
TürkSpace


Etiketler: Bulgaristan Internet DolandırıcıTweet This
KAYDET:Toplam 1 yorum içerisinden 1 - 1 arası görüntüleniyor.

22/04/2008 10:09:14

mrh ben metin can  bende boyle bir yardim amaci ile aynen sizin yazdiginiz gimi   olay basimdan gecti  insanlari uyardiginiz icin,tesekurler ama daha cok kurban verecege bensiyor ,bence bunlar kaste ve tv yayinlarinda  insanlari uyarmalari gerek , hem bu bg turkleri   bizi yaniltiyor  dil leri turkce   ama ic kulturu  bulgar,bunlar turkce bilen bulgarlar tekrar tsk ,metin can

Copyright © 2007-2010 TurkSpace, Inc. All rights reserved.